Back To Top

KOLORY

Z racji tego, że w pracy lecimy trochę na dwa fronty, (choć wierzymy, że jedno bez drugiego nie może istnieć ) a o architekturę krajobrazu zahaczyliśmy przecież nie raz, dzisiaj przejdziemy delikatnie do tematu architektury wnętrz – czyli słów kilka o tym jak zamieszać wzorem, kolorem, fakturą i naturą. Trendy wnętrzarskie na rok 2018 !!!
Podobno hygge odchodzi w zapomnienie a zastąpić ma je nowa płynąca z Japonii filozofia wabi-sabi. Najważniejsze jej tezy to autentyczność i fakt, że nie wszystko na świecie jest idealne. Co to oznacza? Przechodzimy do szukania piękna w niedoskonałościach, starzejących się przedmiotach, drewnie które posiada sęki (jak to drewno 👍🏻).W tym nurcie odnajdziemy dużo przedmiotów hand made, ręcznie robiona ceramika, drewniane drzwi, organiczne materiały, lekko podniszczone ściany i zdecydowanie kolory ziemi. Odchodzimy w takim razie nie tylko od skandynawskiego wydania komfortu ale i od sterylnego minimalizmu.
Kolejnym mocnym trendem jest velvet! Można go już zauważyć w postaci tapicerki, pięknych (pięknych 😍!!!) sof, foteli, puf, łóżek, itd. Zobaczymy go jeszcze w wielu wydaniach, wg. nas sprawdziłyby się również jako piękne obicie ściany, co wy na to?
Wychodząc z tego wątku przechodzimy do tekstur! Tekstury rządzą w różnej postaci, nie tylko na tkaninach czy tapetach. Mówimy tu o wprowadzaniu do wnętrz roślin ozdobnych głównie z liści (#love 🌱). Myślimy, że Alocasie wreszcie znajdą swoją grupę odbiorców, co nas bardzo cieszy! Nie rezygnujemy więc z wprowadzania dużej ilości roślin, będziemy się teraz tylko bawić fakturami (cudownie!). Green interior design i urban jungle to bardzo silny „trend” i wydaje się, że zostanie z nami jeszcze na bardzo długo! 🥂
Skoro jesteśmy przy wzorach, przechodzimy do lastryko. Zmienia się tylko jego forma i zastosowanie. Coraz częściej wprowadzane jest na ściany czy blaty. Teraz to nie tylko brzydkie schody w bloku z lat zaprzeszłych.
Przewiduje się, że królować będą kolory pastelowe, a kolorem sezonu wg. PANTONE został ULTRA VIOLET….hmmm 🧐. Wydaje nam się, że zostaniemy jeszcze w ciemnych odcieniach zieleni, granatu, lazuru, bordo gdzieniegdzie wprowadzając nuty ciepłego różu, szarości czy przełamanego błękitu. Poza tym, nie oszukujmy się ale królowa jest tylko jedna – biel! 👸🏻
A wy który z tych trendów wprowadzicie u siebie?

Post a Comment