Back To Top

Marmoreal_ Jesmonit_ Lastriko

Nie tak dawno mieliśmy okazję sprawdzić się w dziedzinie architektury wnętrz i popracować troszkę nad kuchnią dla przemiłego inwestora. Bardzo otwarty na nowości w związku z czym i my przerzucaliśmy się pomysłami. I właśnie na bazie tego projektu i dzięki niemu chcemy przybliżyć Wam materiał, który wykorzystaliśmy do wykonania blatu!
Niesamowity, przepiękny, charakterny – MARMOREAL!
Podobny do dobrze nam znanego lastriko, który również uwielbiamy i cenimy, jednak szlachetniejszy i mniej dostępny. Co jest zarówno plusem jak i minusem.
Ok, do rzeczy! Po włosku nazwa ta oznacza „prawdziwy marmur”, a wynika to z tego, że każda z płyt tego niezwykłego materiału powstaje z cząstek prawdziwego włoskiego marmuru, połączonego ze sobą za pomocą poliestrowego spoiwa. Został on stworzony na specjalne zamówienie firmy Dzek przez projektanta Maxa Lamb’a. Do stworzenia materiału Lamb’a wykorzystano najszlachetniejszy marmur pochodzący z kamieniołomów z okolic Werony.
Wykonać z niego można zarówno blaty, jak i okładziny ścienne, czy nawet podłogę.
Równie tajemniczym materiałem, którym możemy zastąpić w tym projekcie wymieniony wyżej Marmoreal jest JESMONIT! Tym razem jest to mieszanka gipsu i akrylu. Materiał wypłynął dzięki projektowi londyńskiej marki Ornamental Grace i studia projektowego Olivia Aspinall. Do standardowej mieszanki wykorzystywanej przez malarzy czy rzeźbiarzy dodano właśnie kawałki barwionego jesmonitu i stworzono serię naczyń. Tak samo można go wykorzystywać do wykonania blatów czy okładzin – jednak co do niego nie jesteśmy pewni wytrzymałości i odporności na zarysowania, chłonności czy wytrzymałości cieplnej. Wszystko to prowadzi nas nieuchronnie do klasycznego lastriko, które w tym  momencie płynie na fali popularności. Dzięki projektantom, którzy zaczęli od nowa wykorzystywać go do wyrobu różnego rodzaju przedmiotów codziennego użytku i wprowadzenia go z powrotem na salony, możemy podziwiać nowe mieszanki, kolory i zestawienia tego materiału który jak wiemy, potrafi znieść na prawdę wiele.

Zapraszamy Was do zapoznania się z tematem i naszym siostrzanym biurem architektury wnętrz, link —> http://oxostudio.pl/?p=494

Post a Comment