Back To Top

Projekt ogrodu_ Kraków

Mamy przyjemność przedstawić kolejny projekt ogrodu, który powstał przy współpracy z GardenWorkshop.
Projekt ogrodu zlokalizowany w Krakowie, to w zasadzie re-kreacja istniejącego w tym miejscu dość chaotycznego założenia. Postanowiliśmy wprowadzić nieco spokojniejsze linie kompozycyjne, które dodatkowo będą się dobrze komponować z istniejąca już bryłą budynku.
Projekt ogrodu to przede wszystkim, usystematyzowanie wprowadzanych funkcji. Kluczowym było powiększenie i zmiana nawierzchni istniejącego tarasu. Wprowadziliśmy ciepła drewnianą deskę, bo czy może być coś przyjemniejszego jak postawienie stopy na przyjemnej drewnianej nawierzchni, spoglądając na piękny ogród w słoneczny, ciepły sierpniowy (i nie tylko) poranek z kawą w ręku? Pozostawiamy Wam odpowiedź i przechodzimy dalej.
Lekko przełamane ale nadal prostokreślne linie kompozycyjne optycznie poszerzają nam ogród, powiększając tym samym przestrzeń. Wydaje nam się, że w tym przypadku to całkiem udany zabieg, który dodatkowo dzieli nam przestrzeń na kilka dodatkowych wnętrz.
Różne rodzaje roślinności zmiękczają ale też uspokajają nam troszkę całość kompozycji ogrodu. O tym poopowiadamy więcej na etapie wykonywania ogrodu, ponieważ zamierzamy wprowadzić nieco urozmaicenia – a tym samym zaprosić do ogrodu pożyteczne owady i ptaki. Może przygotujemy osobne zestawienie roślin przyjaznych owadom? Myślę, że tak!

Zapraszamy do zapoznania się z wizualizacjami – chociaż zapewne na etapie dalszego tworzenia troszeczkę nam się pozmienia koncepcja.
Zostańcie z nami! Będziemy informować na bieżąco!
Jeszcze raz dziękujemy Garden Workshop! http://gardenworkshop.pl

Karolina

Info_

Date: