Back To Top

Rośliny do sypialni? Nie tylko!

Jak obiecywaliśmy w naszym ostatnim artykule, dzisiaj przedstawimy Wam listę roślin, które najlepiej sprawdzą się w sypialni i nie tylko tam.
Stwierdzenie, że rośliny w sypialni to zło bo zabierają tlen, jest mocno przedawnione. Umiar oczywiście wskazany ale też nie ma się czego bać, zwłaszcza stosując poniższe gatunki.


Przejdźmy do meritum.
Skrzydłokwiat – pisaliśmy już o nim nie raz, nie dwa. Zdecydowany faworyt w walce ze złem. Taki super bohater wśród roślin. Nie dość, że produkuje tlen to jeszcze pochłania formaldehyd, benzen i inne paskudztwa. Działa też nawilżająco. Więcej informacji na jego temat znajdziecie w naszym specjalnym poście, pod linkiem: http://lankt.pl/skrzydlokwiat/
Sansewieria trifasciata (http://lankt.pl/sansewieria/)– w nocy produkuje niesamowite ilości tlenu! Jest też roślina dla zapominalskich. Dobrze znosi brak wody i światła.
Aloes drzewiasty – wymaga umiarkowanego podlewania, jest dosyć kapryśny, zwłaszcza w ziemie należy na niego uważać. Powszechnie znane są jego dobroczynne właściwości.
Paprotka (http://lankt.pl/paproc/)wracająca do łask paprotka również doskonale działa na otoczenie. Zwiększa poziom wilgoci w powietrzu jonizując je ujemnie. Dodatkowo znosi miejsca cieniste, najlepiej prezentuje się w większej podwieszanej grupie, skąd jej liście mogą swobodnie zwisać. Nie lubi być przesuszana!
Bluszcz pospolity – lubi umiarkowane oświetlenie i temperaturę. Jak już wam wspominaliśmy (http://lankt.pl/bluszcz/) jest niezły jeśli chodzi o usuwanie szkodliwych związków z powietrza. Rośnie bardzo szybko i lubi się piąć w górę!


Oczywiście wspaniałych roślin jest jeszcze więcej i o wielu z nich już wcześniej Wam wspominaliśmy. Sprawdzą się one nie tylko w sypialni. Podobno poprawiają też nasza produktywność nawet o 20 %! Doskonale sprawdzą się więc także w biurze! Jeżeli jesteście pracodawcami, lub ambitnymi pracownikami może warto zadbać o rośliny w swoim otoczeniu. Będzie na pewno przyjemniej i przełoży się to na Wasze samopoczucie i zdrowie, również to psychiczne ale i wyniki! Wprowadzanie roślin do wnętrz do zawsze dobry pomysł! Architektura krajobrazu to zawsze dobry pomysł!

Jeżeli nie macie czasu się tym zająć, a chcielibyście zazielenić swoje biuro, napiszcie do nas a na pewno pomożemy!

Karolina K.

http://lankt.pl/produkt/zielen-we-wnetrzu/

Post a Comment