Back To Top

SANSEWIERIA

Na początek zagadka! Co łączy węża i teściową?! 🙈🙉🙊Wychodzi na to, że nasza dzisiejsza bohaterka! Niezniszczalna jak trwała ondulacja, prawdziwy twardziel 💪🏻pośród roślin czyli Sansewieria – potocznie nazywana językiem teściowej lub wężownicą. Ciekawostką jest, że swoją nazwę łacińską zawdzięcza Włoskiemu księciu San Severo – Raimondo di Sangro.
Przejdźmy do meritum! 🌱Nasza Sansewieria (najlepiej Sansewieria gwinejska) zalicza się oczywiście do roślin oczyszczających powietrze💨 i pozytywnie wpływających na otoczenie. Szczególnie polecamy umieścić ją w sypialni, ponieważ w nocy pochłania dwutlenek węgla a uwalnia tlen (😃YAY!). Jej obecność dotleni pomieszczenie i ułatwi zdrowy sen. Zaleca się zastosowanie 6 do 8 sztuk tej rośliny na osobę – to dość dużo, ale w dobrze dobranej kompozycji i aranżacji będą przecież działać cuda i wyglądać pięknie.
Jest też doskonałym filtrem powietrza, ma zdolności pochłaniania i rozkładu (należy zaznaczyć że bez szkody dla siebie!) 😷szkodliwych związków chemicznych takich jak formaldehyd benzen, ksyleny, toluen i trichloroetylen.
Dodatkowo jest rośliną polecaną dla alergików, gdyż zmniejsza ilość alergenów w powietrzu.
jeśli chodzi o pielęgnację tej rośliny to nie mogliśmy lepiej trafić, należy bowiem do najbardziej wytrzymałych roślin doniczkowych.
• Sansewieria lubi stanowisko słoneczne, jednak nie bezpośrednie słońce, sprawdzi się również w cieniu.
• Nie lubi częstego podlewania – robimy to więc oszczędnie latem raz na tydzień/dwa, natomiast w zimie nawet raz na 3 tygodnie.
• Nie lubi też przesadzania, należy to więc wykonywać w ostateczności – najlepiej w marcu 🤔
• Jeżeli chodzi o nawożenie to zdecydowanie, tylko i wyłącznie latem, stosujemy te przeznaczone dla kaktusów i sukulentów (z niewielką ilością azotu).
Jak widać jej pielęgnacja należy do jednej z łatwiejszych, nie należy się więc bać! Pamiętajmy o tym jakie korzyści może nam przynieść posiadanie jej w swojej sypialni czy biurze.👏🏻🌱

Post a Comment